logo    Hroznatín     

Fotogalerie - akce » 2010
Čerti s Mikulášem přišli podruhé – 5. 12. 2010

Aby to někomu nebylo líto, přišli čerti s Mikulášem za dětmi znovu – tentokrát ke každému domů….

 

Fotogalerie

Mikulášské setkání v bývalém muzeu – 4. 12. 2010

Letos poprvé uspořádalo zastupitelstvo obce pro občany mikulášské setkání v bývalém muzeu Ludvíka Svobody. K punči, čaji a svařenému vínu přišlo vhod cukroví, které napekly ochotné maminky. Děti pod vedením paní učitelky Soni Chládkové z Rudíkova hosty příjemně naladily vánočním zpíváním. Pak už přišlo překvapení v podobě Mikuláše a anděla…. Čerti přišli na řadu později – čertovskou „stezku odvahy“ si užily hlavně větší děti. Ty menší se raději držely svých maminek a babiček….

Děkujeme všem za ochotnou pomoc při uskutečnění akce a těšíme se na další setkání….

Fotogalerie

Po stopách armádního generála Ludvíka Svobody - 20. 11. 2010

Při příležitosti 115. výročí narození armádního generála Ludvíka Svobody se konal již 4. ročník turistického pochodu „Po stopách armádního generála Ludvíka Svobody“. Pochod každoročně pořádá Klub českých turistů Trnava. Délka trasy je 15 km a veden z Trnavy přes Přeckov, Hroznatín, Rudíkov a zpět do Trnavy.

V Hroznatíně měli turisté možnost prohlédnout si rodný dům L. Svobody a bylo pro ně přichystáno občerstvení. Za účasti paní profesorky Zoe Klusákové, její rodiny a dalších hostů se zde konal krátký vzpomínkový akt. Starostka obce převzala od paní prof. Klusákové pamětní medaili Ludvíka Svobody pro obec Hroznatín. Medaili obdrželi i zástupci turistů z Trnavy a další hosté.

Fotogalerie

Dětský den 20. 6. 2010

Už podruhé se u nás uskutečnil dětský den – tentokrát na starém hřišti. Akce se vydařila i přes chladné počasí. Pro děti byly přichystány soutěže, ceny v tombole, pro všechny pak občerstvení. Největším lákadlem byly  trampolíny a koloběžky zapůjčené od ekologického mikroregionu Horácko či horolezecká stěna. Kromě dětí si přišli na své rodiče a prarodiče – i oni mohli otestovat sanitky Dopravní zdravotnické služby pana Iva Jaši z Třebíče. Akci finančně podpořil ekologický mikroregion Horácko a skupina ČEZ. Děkujeme sponzorům i spoluobčanům, kteří se zapojili do organizace.

Fotogalerie

První návštěvníci dětského hřiště 10. 5. 2010

Děti už netrpělivě čekaly na první otestování nových houpaček. Zdá se, že je spokojenost na místě…

Fotogalerie

Úprava dětského hřiště 7. 5. 2010

Naše obec dostala prostřednictvím programu Obnovy venkova Kraje Vysočina dotace na dovybavení dětského hřiště. Firma Tomovy parky dodala dětské hrací prvky, které byly zabudovány namísto starších poškozených prvků. Děkujeme všem, kteří při akci ochotně pomohli.

Fotogalerie

 

Pálení čarodějnic 30. 4. 2010

U Slamáku se každý rok tradičně pálí čarodějnice. Letos nám počasí přálo, posezení u ohně, teplých párků i studeného piva bylo příjemné….

Fotogalerie

Tříkrálová sbírka 2010

Sobota 9. ledna 2010 patřila u nás Tříkrálové sbírce na podporu projektů Charity. Akce je celostátně pořádána již podesáté - v naší obci chodili tři králové osmkrát... Letos nás počasí zklamalo, a tak se děti střídaly... Děkujeme koledníkům Blance, Ondrovi, Katce a Pavlíkovi a hlavně všem dárcům. V Hroznatíně se letos vybralo celkem 4.315,- Kč.

Výtěžek z Tříkrálové sbírky v okolních obcích:

Rudíkov 16.731,-

Oslavička 3.890,-

Přeckov 6.750,-

Vlčatín 8.420,-

Hroznatín 4.315,-

celkem 44.191,-

Fotogalerie