logo    Hroznatín     

Fotogalerie - akce » 2015
Adventní posezení s návštěvou Mikuláše - 6. 12. 2015

Setkání v bývalém muzeu letos vyšlo na svátek sv. Mikuláše, tudíž ani on nemohl chybět. Čerti dělali neplechu, jako oni to umí, těm nejmenším ukáply i slzičky, ale hlavně nás všichni dobře pobavili... Mikulášské nadílce předcházelo vystoupení skupiny Horanka z Třebíče. Nechyběly tradiční vánoční písně s kytarami v podání žáků ZŠ Rudíkov pod vedením p. uč. Soni Chládkové.  A že bylo příjemné teplo i venku, užili jsme si i vystoupení Michala Cejpka z třebíčské skupiny Magnis s ukázkou ohňové show... Zahřála nás nejen jeho show, ale i horká medovina, svařák a hlavně to, že můžeme společně strávit druhou adventní neděli a na chvíli se zastavit...

Fotogalerie ke stažení zde


Zájezd do Brna - divadla Husa na provázku - 27. 11. 2015

Tentokrát jsme namísto Matičky Prahy uspořádali zájezd z starého dobrého Brna a nelitovali jsme. V divadle Husa na provázku nás nadchla inscenace "Lásky jedné plavovlásky, plavovlásky jedné lásky". Kostýmy, živá hudba z šedesátých let, skvělé herecké výkony a humor, to vše nás mile překvapilo. Příjemné naladění k přicházejícímu adventu doplnil výborný svařák i medovina na adventních trzích na Zelňáku...

Fotogalerie ke stažení zde

Setkání u Pamětního kamene L. Svobody v Hroznatíně - 21. 11. 2015

Letošní setkání u Pamětního kamene Ludvíka Svobody se neslo v duchu oslav 120. výročí od narození našeho bývalého prezidenta. Setkání bylo zahájeno přesně v 11 hodin přeletem dvou bojových letounů Gripen na obcí. Následně zazpíval pěvecký sbor Andante z Velkého Meziíčí českou i slovenskou státní hymnu. Do obce přijelo či přišlo asi 600 účastníků ze všech koutů republiky i ze Slovenska. Mezi pozvanými hosty nechyběl zástupce Generálního štábu ČR gen. Kocián, generální konzul ruské federace Alexandr Budájev, primátor slovenského města Svidník ing. Holodňák, poslanec parlamentu ČR Josef Zahradníček a další významné osobnosti. Přijeli i zástupci města Velké Meziříčí, ředitel školy L. Svobody Martin Suk, i turisté z Trnavy a okolí sem tradičně přichází. Dcera Ludvíka Svobody paní prof. Zoe Klusáková - Svobodová oslavila v těchto dnech výzamné jubileum.

Fotogalerie ke stažení zde


Oslavy 650 let první zmínky o obci, svěcení znaku a vlajky obce a setkání rodáků - 5. 9. 2015

V sobotu 5. září u nás proběhla velká sláva - připomněli jsme si 650 let od první zmínky o obci. Při této příležitosti byly při slavnostní mši svaté vysvěceny znak a vlajka obce. Mši svatou u kaple postavené před 15 lety sloužil rudíkovský pan farář P. Václav Knotek. Homilii pronesl rodák z Hroznatína P. Josef Večeřa, který v současné době působí v Žarošicích. Slavnosti se zúčastnila dcera arm. gen. Ludvíka Svobody paní prof. Zoe Klusáková - Svobodová s rodinou a nechyběl ani duchovní církve evangelické z Horních Vilémovic pan Alois Němec. O příjemnou atmosféru se postarala schola z Trnavy.

Akce byla příležitostí k prvnímu setkání rodáků v obci. Měli jsme radost z velkého zájmu a ze setkání se spoustou známých tváří. Po mši sv. a slavnostním průvodu obcí za doprovodu kapely Horanka byl pro rodáky a pozvané hosty připraven oběd v bývalém muzeu. Zúčastnění měli možnost nahlédnout i do rodného domu L. Svobody. Za zapůjčení prostor a umožnění prohlídky paní prof. Klusákové děkujeme.

Odpolední program vyplnila kapela Horanka z Třebíče a folklórní soubor Okřešánek. Milým překvapením bylo vystoupení mladičké zpěvačky Adély Částkové z Červené Lhoty. Počasí nám mimořádně přálo, teplý večer se protáhl přes půlnoc při taneční zábavě se skupinou Adriana. A že jsme si vše náramně užili !

Děkujeme sponzorům - Kraji Vysočina, firmě Esko-T - a všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na průběhu akce.

Fotogalerie ke stažení zde

Podpořil Kraj VysočinaUdělení znaku a vlajky obci Hroznatín

Rozhodnutím předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pana Jana Hamáčka ze dne 26. února 2015 o udělení znaků a vlajek a podle § 34a zákona č. 128/2000 Sb., o obcích ve znění pozdějších předpisů, a v souladu s § 29 odst. 3) zákona č. 90/1995 Sb., o jednacím řádu Poslanecké sněmovny, bylo obci Hroznatín uděleno

právo užívat obecní znak a vlajku

Dekret převzala starostka obce paní Jana Uchytilová dne 15.dubna 2015 z rukou předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pana Jana Hamáčka na slavnostním předání dekretů ve  slavnostní síni Státní akta Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Slavostního předání se zúčastnil i člen zastupitelstva obce pan Josef Doležal.

Celému dění předcházel pečlivý výběr heraldika, kterému byl svěřen úkol vytvořit na základě historických skutečností obecní znak a vlajku. Volba padla na pana Mgr. Jana Tejkala. Bylo předloženo celkem 8 návrhů, ze kterých byl vybrán vítězný návrh. Vybraný návrh znaku a vlajky byl s potřebnými dokumenty odeslán do   Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky ke schválení. Podvýbor pro heraldiku a vexilologii Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky tento návrh znaku a vlajky schválil.

Symbolika znaku a praporu obce podle heraldika Mgr. Jana Tejkala:
Součástí znaku obce jsou hrozny, jež si jako svůj symbol vybral již  zakladatel obce Hroznata, přestože se zde víno nikdy ve velkém nepěstovalo. Hrozny obsahuje již i historická obecní pečeť a razítko. j: http://trebicsky.denik.cz/zpravy_region/hroznatinske-symboly-odlisuje-od-jinych-obci-ceska-trikolora-20150407.htmlJejich umístění i do nového symbolu tak bylo logické. Obcí s vinnými hrozny je však v České republice hned několik, například Starý Hrozenkov na Uherskohradišťsku nebo Hroznová Lhota na Hodonínsku. Od nich i dalších bylo nutné Hroznatín odlišit. V zájmu jeho dostatečné specifikace a tedy i nezaměnitelnosti byly symboly doplněny odkazem na polohu obce na Českomoravské vrchovině. Vyšší nadmořskou výšku se podařilo vyjádřit tím, že pozvedl horní část znaku, tedy předěly jednotlivých pruhů. Také jejich barevnost je hroznatínskou zvláštností. Kromě historické hodnoty obce se heraldik zaměřil i na poměrně nedávnou minulost, kterou symbolizují  státní barvy, jež  mají připomínat našeho rodáka arm. generála a prezidenta republiky Ludvíka Svobodu.

Zdroj: http://trebicsky.denik.cz/zpravy_region/hroznatinske-symboly-odlisuje-od-jinych-obci-ceska-trikolora-20150407.html
Zájezd na muzikál Mamma Mia - Praha 17. 5. 2015

Zatímco celý národ s napětím sledoval boje našich hokejistů o medaile na mistrovství světa, Hroznatínští vyrazili do Prahy za úplně jiným účelem... Našim cílem byl muzikál Mamma Mia v Kongresovém centru. Nelitovali jsme. Představení jsme si užili, hudba skupiny ABBA přece nestárne... A že nám přálo počasí, procházka po Vyšehradě byla pro mnohé opravdovým zážitkem a možná i vynahradila zklamání z toho, že to letos s medailemi opět nevyšloFrown. Za rok raději budeme držet palce u televize a výlet vymyslíme v jiném termínu. Co kdyby šlo náhodou o zlato??

Fotogalerie ke stažení zde

 

Tříkrálová sbírka 3. 1. 2015

O co byli čerti s Mikulášem pomalejší, o to byli letos rychlejší Tři králové... Přispěchali  už první lednovou sobotu, aby do kasiček vybrali peníze pro ty, kteří je potřebují. Tři králové Vítek, Hanička a Šárka si vysloužili i opravdické krále z perníku. Počasí nám tentokrát přálo, bylo nám dobře do kroku i do skokuSmile...

Výtěžek tříkrálové sbírky bude využit na podporu projektů České katolické charity. Charita děkuje všem štědrým dárcům.

Výtěžek tříkrálové sbírky v Hroznatíně a okolních obcích v roce 2015:

Rudíkov              18.170,- Kč

Oslavička              5.121,- Kč

Přeckov                 5.980,- Kč

Vlčatín                  9.405,- Kč

Hroznatín              4.630,- Kč

Nový Telečkov        4.890,- Kč

Celkem                 48.196- Kč

Fotogalerie ke stažení zde